pldeen

Pogorzelica, jest to niewielkie miasteczko położone w województwie zachodniopomorskim, w gminie Rewal. To jedna z najbardziej wyjątkowych nadmorskich miejscowości. Turyści mogą tu nie tylko wygrzewać się na szerokiej piaszczystej plaży, ale również cieszyć oko wspaniałymi krajobrazami. Po wschodniej stronie Pogorzelicy, możemy oglądać zarastające jezioro Konarzewo, natomiast po zachodniej stronie znajduje się jezioro Liwia Łuża. Liwia Łuża, to naturalny zbiornik przybrzeżny Bałtyku. Cały obszar zbiornika wodnego i jego obrzeża znajdują się w rezerwacie ornitologicznym. W jeziorze obowiązuje zakaz kąpieli. Jak przystało na nadmorski kurort, nie brakuje tu oczywiście restauracji, smażalni ryb, czy budek z goframi. Jednocześnie Pogorzelica, jest to idealne miejsce do spacerów w naturalnym otoczeniu przyrody, gdzie można oddychać krystalicznie czystym powietrzem.

Atrakcji tu nie zabraknie

Obowiązkową atrakcją w Pogorzelicy, jest przejażdżka jedyną w Europie Kolejką Wąskotorową. Wraz z całą infrastrukturą została ona niedawno wyremontowana. Wyjeżdża rano z Gryfic i przez cały dzień kursuje przez miejscowości: Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze, Pogorzelica. Zatrzymuje się w ciekawych miejscach, a stare wagoniki i parowóz przenoszą nas w klimat przeszłości. Wspominając Trzęsacz warto tu zostać i zobaczyć ruiny gotyckiego Kościoła pw. św. Mikołaja na klifie, którego historia i legenda są fascynujące.
Kiedy jednak pogoda nie dopisze, a chcielibyśmy skorzystać z wodnych atrakcji, warto wybrać się do aquaparku, lub na basen. Znajdziemy tu baseny kryte, jak i zewnętrzne. Wśród głównych atrakcji są między innymi: basen solankowy, gejzery, wodospady, a także stanowiska wodne do masaży i jacuzzi. Dzieci najbardziej ucieszą się z placu wodnych zabaw Wodna Dżungla, a także dwóch zewnętrznych zjeżdżalni o długości 60 i 130 metrów.

Pogorzelica – sprawdzone noclegi 

Jest noclegi.net.pl  mnóstwo różnych opcji noclegu, takie jak: hotele, apartamenty, kwatery prywatne, pensjonaty, czy domki letniskowe. Wszystkie położone w pięknym, obejmującym całą miejscowość sosnowym lesie. Ci bardziej wymagający docenią na pewno stylowe i nowoczesne wnętrza w hotelach, czy apartamentach, jednak nie brakuję tu również klimatycznych miejsc dla osób doceniających bliskość natury. Bez problemu znajdzie się tu nocleg dla każdego i na każdą kieszeń.

Villa Astra Baltica9.3RECOGNITION OF EXCELLENCE 2022