pldeen
Międzyzdroje

Atrakcje w Międzyzdrojach

 

PLAŻA W MIĘDZYZDROJACH

Niewątpliwie największą atrakcją turystyczną Międzyzdrojów jest piękna plaża, przez wielu turystów uznawana za jedną z najlepszych nad Bałtykiem.
Odległość od Villi Astra Baltica: 500m

MOLO

Sięgające aż 395 m w głąb morza molo w Międzyzdrojach należy do najdłuższych w Europie. Na końcu mola stworzona jest specjalna przystań, do której „przybijają” statki turystyczne łączące Międzyzdroje z Ahlbeckiem – niemiecką miejscowością położoną na wyspie Uznam. Z molo roztacza się wyjątkowa panorama na Zatokę Pomorską. Ku zachodowi ciągnie się nizinna Mierzeja Przytorska, wieczorami widać w oddali światła latarni morskiej w Świnoujściu.
Odległość od Villi Astra Baltica: 800m

PUNKT WIDOKOWY KAWCZA GÓRA

Najbardziej rozpoznawalny punkt widokowy w okolicy Międzyzdrojów. Wzniesienie wysokości 61 m.n.p.m usytuowane jest sąsiedztwie wschodniej części miasta, aby na nią wejść należy udać się w tym kierunku promenadą, gdzie końcu znajduje się brama wejściowa w kształcie kutra rybackiego. Na szczycie możemy napawać się wspaniałym widokiem na Zatokę Pomorską.
Odległość od Villi Astra Baltica: 2.5 km

REZERWAT ŻUBRÓW

W 1976r fauna Wolińskiego Parku Narodowego została wzbogacona o żubry. Z puszczy Białowieskiej, do Międzyzdrojów sprowadzono wtedy 4 osobniki od których rozpoczęła się hodowla. Obecnie w zagrodzie przebywa od 6 do 9 osobników, a na świat co roku przychodzą 1-2 cielaki, Wyhodowane i zdrowe osobniki są przekazywane do innych stad. Zagroda pokazowa żubrów mieści się w oddaleniu zaledwie 1 km od centrum miasta, zwiedzać ją można od wtorku do niedzieli w godzinach 9-18.00 . Na terenie rezerwatu można oglądać również inne gatunki zwierząt w tym dziki, sarny oraz woliery z puchaczami i bielikami.
Odległość od Villi Astra Baltica: 2.6 km

WOLIŃSKI PARK NARODOWY

Wizytówka wyspy Wolin. Utworzony w 1960r. Park obejmuje najpiękniejszy odcinek polskiego wybrzeża klifowego, gęsto porośnięty lasami bukowymi, i bukowo-dębowymi, deltę Świny i przybrzeżny pas wód Bałtyku. Obszar parku jest licznie zamieszkiwany przez rozmaite gatunki zwierząt w tym ok. 230 gatunków ptaków, pośród których największą dumą parku są orły bieliki.
Odległość od Villi Astra Baltica: 800m

PUNKT WIDOKOWY GÓRA GOSAŃ

Położony zaledwie 4 km od Międzyzdrojów najwyższy klif polskiego wybrzeża, około 400 m łagodnej wspinaczki po dobrze oznakowanej ścieżce znajdziemy się na 95 metrowym szczycie, skąd podziwiać można Bałtyk, panoramę Międzyzdrojów, Świnoujścia, niemieckiego miasteczka Alhbeck. Na wzgórzu porośniętym buczyną wciąż znajdują się pozostałości artyleryjskiej wieży obserwacyjnej i bunkry .
Odległość od Villi Astra Baltica: 5 km

JEZIORO TURKUSOWE

Położone w oddalonej od Międzyzdrojów o 7 km Wapnicy. Woda w nim ma charakterystycznie turkusowy kolor, ponieważ powstało ono w miejscu działającej tutaj w latach 40-tych kopalni kredy. Nad jeziorem wznoszą się lesiste wzgórza, po których wiedzie ścieżka edukacyjna, kończąca się punktem widokowym na Piaskowej Górze. Jezioro jest jednym z piękniejszych zakątków w okolicy, dlatego większość turystów spędzających urlop w Międzyzdrojach (meteor-turystyka.pl/noclegi,miedzyzdroje,0.html) odwiedza to miejsce.
Odległość od Villi Astra Baltica: 6 km

WZGÓRZE ZIELONKA

Punkt widokowy położony w oddalonym o niespełna 7 km od Międzyzdrojów Lubinie. Jest on bardzo chętnie odwiedzany przez turystów , ponieważ jego wyjątkowa lokalizacja pozwala na jednoczesna zobaczenie Delty Wstecznej Świny, Zalewu Szczecińskiego, Wód Jeziora Wicko i Morza Bałtyckiego.
Odległość od Villi Astra Baltica: 7 km

 

Villa Astra Baltica9.3RECOGNITION OF EXCELLENCE 2022